Otužilost – půl zdraví, říká jedno známé rčení. Břeclavští s tím mají své zkušenosti. Tamní krytý bazén začal nabízet plavání rodičům s dětmi už od šesti měsíců.

Od poloviny září se chce navíc provozovatel břeclavského koupaliště a bazénu Zdeněk Janík pustit do zajímavého projektu. „Plánujeme rozjet Babyclub, kde by se kojenci a malé děti učily plavat pod vedením zkušených lektorů. Proto teď mezi rodiči, kteří k nám s ratolestmi na plavání chodí, děláme průzkum, abychom zjistili, co jim tady schází nebo co by se dalo ještě zlepšit,“ přiblížil Janík. Jak řekl, podobné kurzyv okolí fungovaly pouze v Hodoníně, Hustopečích a Brně. Hustopečští ale museli kurzy kvůli nízkému zájmu zrušit.

V malém bazénku mají nejmenší děti vyhrazená víkendová dopoledne od devíti do dvanácti hodin. „Maminky mohou svá děťátka osprchovat, mají k dispozici také kryté místo pro kojení, přebalovací pult je přímo u bazénu i v šatně,“ vyjmenovala některé z možností bazénu cvičitelka Lenka Předinská. Navíc mohou využít veškeré hračky a pomůcky ke správnému plavání.

Podle Předinské dětem plavání a otužování jednoznačně prospívá. „Pracuji jako učitelka v mateřské škole a učím holčičku, která chodí pravidelně plavat. Ještě nikdy nebyla nemocná,“ pochvalovala si.
Za jedno dopoledne navštíví břeclavský bazén asi dvacítka capartů ve věku od šesti měsíců. „Chodíme sem každou sobotu a neděli. Tobiasovi se tady líbí, navíc hned nechytne kdejakou virózu. Je to tu ještě lepšíod doby, co sem přidali víc hraček. Až bude fungovat Babyclub, určitě se přihlásíme,“ prozradil tatínek Pavel Osička.