Kalužík vykonává šéfa představenstva už více než dvacet let. Když končil na postu generálního ředitele, chtěl se zaměřit na dlouhodobý a strategický rozvoj firmy.

Nedávno ale musel změnit plány. Bez generálního ředitele se společnost, jež vyrábí například nafukovací lodě či díly pro auta, ocitla loni. Končícímu Patriku Vančíkovi se podle Kalužíka nepodařilo dostat do vztahů ve firmě. „Lidé nerozuměli jeho zadání. Vyústilo to v silné rozpory, vnitřní pnutí," řekl Kalužík Hospodářským novinám.

Loni se společnost celkově potýkala s personální bouří na vrcholných pozicích. Tomu je, zdá se, konec. „Dnes můžeme říci, že manažerský tým je stabilizovaný. V nejbližší době bude uvedený do funkce i nový ředitel skupiny Gumotex Auto," informoval Chmela.

Podle něj dobře klape současný model řízení Gumotexu, kterým loni zatřáslo personální zemětřesení. „Potvrzují to dobré ekonomické výsledky za uplynulý leden a únor. I když se tržby za tyto měsíce pohybovaly mírně pod plánem, v provozním hospodářském výsledku byl plán výrazně překročen," zmínil Chmela. Další personální přesuny ale vyloučené nejsou. „Jedná se zejména o náhradu za manažery a specialisty odcházející do důchodu," doplnil Chmela.

Tvrdí, že společnost, jejímž většinovým vlastníkem je od listopadu finanční skupina Expandia, se v krátké době dostala do plné kondice. Tržby za výrobky a služby dosáhly v roce 2014 výše 2,1 miliardy korun, což byl nárůst oproti předešlému roku o téměř 25 procent. Gumotex vykázal i vyšší zisk, celkem 152 milionů.

Na navýšení celkového obratu se podílel zejména automobilový sektor. „Hlavně nové projekty slunečních clon pro BMW a také pěnové díly a díly interiéru pro Volkswagen," upřesnil Chmela.

Gumotex se letos chystá nově zaměstnat padesát dělníků a patnáct zámečníků a elektromechaniků. „Firmy navázané na autoprůmysl mají dostatek zakázek. S tím souvisí slušná nabídka volných pracovních míst," nedivil se tomu šéf břeclavské pobočky Úřadu práce Lubomír Marko.

Gumotex aktuálně zaměstnává zhruba 1 200 lidí.