Uzavírka potrvá do konce června. Projedou jen autobusy nebo obsluha. „Zatím je to úleva, provoz je daleko slabší. Je jasné, že se to tady opravit musí. Silnice už byla hrbolatá. Říkají, že to stihnou do letních prázdnin, snad to tak bude," uvedl jeden za Starovičských Jan Babák.

Oslovení lidé v obci se shodovali, že dosavadní omezení jim nevadí. Naopak. Ačkoliv je před nimi dlouhá doba rozsáhlých oprav, dosud si 
u hlavního tahu „užívají" poklidnější dny. „Zatím jsem žádný problém nezaznamenala, horší to bylo s uzavírkou v Hustopečích. Tam jsme na semaforu čekali opravdu dlouho," říkala zase Lenka Krůzová.

Silničáři začali s frézováním v úvodu týdne, v obci jsou však už od počátku měsíce. 
V následujících měsících použijí stejnou technologii jako v Hustopečích nebo Velkých Němčicích. „Odfrézujeme sedm centimetrů, naneseme kompenzační vrstvu a na to přijde asfaltový beton. Po celou dobu zůstane uzavírka 
ve stávající podobě. Přístupné to tam bude jen pro místní provoz a autobusy," sdělil vedoucí Správy a údržby silnic na Břeclavsku Ladislav Hádlík.

Nákladní auta se vydávají po objížďce směřující přes Velké Pavlovice a Horní Bojanovice. Auta s hmotností pod tři a půl tuny využívají vedlejší starovičské ulice.

Starovičky se staly součástí obřího a nákladného projektu, který má za cíl opravit celou „starou" silnici vedoucí na Brno. Jen v této obci se náklady šplhají přes sedm a půl milionu korun bez daně.

Silničáři mají před sebou také práci na mostu u Ladné či cestu od kostické váhy po Kostice. Opravovat se bude rovněž silnice v Kloboukách 
u Brna. „Tam jde o dlažbu 
v Brněnské ulici – od náměstí po silnici k tahu mezi Brnem a Hodonínem," poznamenal Hádlík.

V plánech nechybí ani Lednice, kde je hotová první etapa oprav od náměstí po hlavní křižovatku.

Všechna místa by dělníci měli dokončit do letošního podzimu. „Suska" počítá v břeclavském regionu ještě s dalšími patnácti stavbami, ty však ještě čekají na schválení.