Koupaliště v Břeclavi kvůli špatnému počasí o týden odložilo plánovaný dětský den. Několik dní bylo navíc zcela zavřené. Stejná situace panovala i v Hustopečích. „Otvíráme jen, když je teplota minimálně dvacet stupňů Celsia," uvedl ředitel příspěvkové organizace Tereza Břeclav, která městské koupaliště provozuje, Pavel Švandelka.

„Kromě teploty je navíc důležité hlavně slunce. Měli jsme dny, kdy bylo osmadvacet stupňů, ale nikdo nepřišel. Bylo oblačno," doplnil ředitel hustopečského koupaliště Aleš Proschek.

Zatímco v Hustopečích a Břeclavi jsou plovárny prázdné, v Němčičkách mají oproti nim jednu výhodu. „Máme jediné velké štěstí, že jsou v našem areálu ubytovaní sportovci. Ti se chodí koupat, protože voda je teplejší než vzduch. I tak je ale návštěvnost velmi slabá," oznámil správce němčičského areálu.

Burčák a neckyáda

Koupaliště se proto snaží návštěvníky nalákat i různými doprovodnými akcemi. V Břeclavi jednorázové i opakované. „Každé pondělí a středu máme pro návštěvníky přichystanou aquazumbu, každý pátek zase powerjogu," sdělil Švandelka.

Kromě toho je v pondělí v plánu i Plážový „sranda" Cup – turnaj v plážovém volejbalu. Jestli se ale opravdu uskuteční, závisí na počasí.

I v Němčičkách se rozhodli dění na koupališti oživit. „Příští pátek u nás máme Vinařský den, při této příležitosti se večer pořádá na koupališti burčáková zábava a tradiční neckyáda," uvedl Stávek.

Nezahálí ani v Hustopečích. „Ke konci srpna uděláme akci ve spolupráci s rádiem, bude to asi tří až čtyř hodinový program," vyjádřil se ředitel koupaliště v Hustopečích.

Kdo v následujících dnech doufá ve zvýšení teplot, bude zklamaný. „Má být polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Dále očekáváme polojasno až oblačno, ve druhé polovině týdne by však měly být přeháňky četnější. Teploty se budou pohybovat okolo dvaadvaceti stupňů," sdělil Miloslav Hradil z Českého hydrometeorolo­gického úřadu.

Právě teploty okolo dvaceti stupňů a zatažená obloha odrazují návštěvníky koupališť nejvíce. Logicky. „Na koupaliště v Hustopečích jezdím rád, ale teď, když je zima, se mi opravdu nechce. Využil bych snad jen krytý bazén," uvedl například Karel Otáhal z Kobylí.

I přes nepříznivé předpovědi na další dny a prázdné bazény je většina provozovatelů plováren optimistická. „Snad se počasí ještě změní a užijeme si tepla a sluníčka," doufal Švandelka.

Naděje a ním sdílí i Proschek. „Doufám, že sezóna ještě nekončí, protože ještě ani pořádně nezačala. Snad se počasí umoudří," uzavřel.

SOŇA CHMELÍKOVÁ