„Vyhodnotili jsme to tak, že by nebylo úplně korektní vůči potenciálním zájemcům zveřejňovat nabídku, kterou může zásadně ovlivnit chystané referendum. Někdo by vyvíjel aktivity, zpracovával posudky, dělal vize a pak by se třeba ukázalo, že město s majetkem nemůže nakládat," objasnil starosta města Rostislav Koštial důvod stažení materiálu.

Nápad opozice vyhlásit místní referendum o přeměně objektu na farmářskou tržnici se mu nelíbí. „Považuji to za velmi nešťastné. Jsem pro referendu typu spalovny nebo atomové elektrárny s širokým dopadem na veřejnost. Tady je ale ve hře historická budova. Je to citlivé téma," upozornil Koštial.

Jak uvedl, tržnici ve městě se nebrání, ale spíše mobilní, v podobě stánků. Využití zděné budovy na tyto účely je podle něj v konkurenci řetězců velmi problematické. „Jsem profesí zelinář, vím, o čem mluvím," argumentoval.

Iniciátoři referenda, kterým chybí už jen doplnit 68 platných podpisů a také odhady nákladů na referendum a přebudování budovy, se naopak zaštiťují značnou podporou obyvatel města.