Břeclav tak po Ladné nebude vymáhat dluh převyšující osm milionů korun. Ladná zase na oplátku nebude chtít akcie v městských společností Vodovody a kanalizace, Tempos a Hantály v hodnotě šesti milionů korun.

Ladná se od města odtrhla na základě referenda v obci před sedmi lety. Tím také vznikl i dlouholetý spor.

Kamery i domovník

Břeclavští zastupitelé se ve středu shodli rovněž na žádosti o dotaci na prevenci kriminality, o kterou radnice žádá. Peníze by rádi využili na asistenta, kamery i domovníka.

Vedle dalších tří kamer, které by doplnily sedm podobných zařízení instalovaných v centru okresního města, se chce Břeclav pustit do nového projektu nazvaného Domovník. Zatím jen na dobu určitou. Jeho cílem je, aby byl v bezpečí člověk, celý dům, a tím i daná oblast.

„Břeclav by chtěla zřídit pozice čtyř domovníků. Podmínkou je, že se bude jednat o domy v majetku města a domovníci v nich budou bydlet. V plánu máme mít dva domovníky ve vyloučené lokalitě v ulicích Na Zahradách, Krátká a Riegrova. Další by měl působit v domě s pečovatelskou službou v ulici Seniorů a poslední v bytovém domě v ulici Na Pěšině," prozradil vedoucí majetkového odboru Čestmír Blažek.