„Ještě jsme ani nevyjeli, a už jsme vyhráli láhev André,“ sdělovala radostně parta cyklistů z Brna, kteří se zúčastnili soutěže na nádvoří hustopečského domu U Synků.Stačilo ujet slabých sedm kilometrů a stanoviště U Rybníčku ve Starovičkách našli výletníci snadno podle vábivé vůně pečeného berana. „Těžko se pak šlapalo na vyhlídku, ale stálo to za to,“ podělil se o dojmy Zdeněk Rybář.

Kdo chtěl, nechal se povozit na bryčce velkopavlovickými vinicemi. V místní šlechtitelské stanici, která je rodištěm odrůdy André, se mohl nechat zasvětit do tajemství jejího vzniku. „Je patrné, jak odborné znalosti i kultura ochutnávky vín u cykloturistů rok od roku stoupají. Dotazy degustátorů jsou stále zasvěcenější,“ poznamenal ředitel stanice Miroslav Hrabal.

Příslib svérázného gurmánského zážitku vylákal bicyklisty dál do Bořetic. Po domácích meruňkových buchtách se tam jen zaprášilo. „Těsto jsem zadělávala ve čtyři ráno, aby je mohli ochutnat už první ranní návštěvníci,“ poznamenala Jaroslava Chrástková. „Kopec na Vrbicu je zatraceně dlúhý. Musíme se na něho posilnit,“ zkonstatoval pán pochutnávající si na přasňácích. Dobrým jídlem a pitím zhýčkaný sportovní duch cyklistů přece jen zvítězil, a tak kopec před Vrbicí nakonec zdolala většina z nich.