„Děkuji všem voličům, se třetím místem jsem spokojený. Je to příslib do budoucna," reagoval na výsledky Zemánek, kterému chybělo k postupu do druhého kola propastných 2204 hlasů.

„Nejvíc mě překvapil volební výsledek kandidáta komunistů. Nemyslel jsem si, že dostane tolik hlasů. Počítal jsem s druhým nebo třetím místem, ale s tím, že přede mnou bude případně kandidát ODS," přiznal Zemánek.

Uspěl jenom doma

Kandidáti pravicových stran dopadli ještě hůře. Pavel Procházka z ODS získal 10,22 procenta hlasů, Miroslav Volařík (nezávislý s podporou Konzervativní strany) 7,54 procenta a Luděk Mikulecký (nezávislý s podporou TOP 09/STAN) 7,31 procenta.

„Je to pro mne zklamání, myslel jsem si, že výsledek bude lepší. Potěšilo mě snad jen to, že ve Velkých Pavlovicích a okolí jsem získal až kolem padesáti procent hlasů. Blahopřeji oběma postupujícím, pravicových kandidátů bylo asi moc, hlasy se roztříštily," myslí si občanský demokrat Procházka, který je ve Velkých Pavlovicích starostou.

Podle něj se ve volbách projevila nepopulární vládní politika. Stejný názor má i Zemánek. „Nálada, která je ve společnosti, ovlivnila i senátní volby. Navíc bylo vidět, že i do senátu lidé volili stranicky, byť všichni říkají, že je to o osobnostech," konstatoval.

Za zmínku stojí také výsledek nezávislé kandidátky Evy Klimovičové, která s 9,52 procenty hlasů skončila pátá.

Do senátu přišlo na Břeclavsku volit 32,74 procent oprávněných voličů.