Hokejisty vystřídal veletrh stavebnictví a životního stylu. Potrvá až do soboty. Duchovním otcem akce je Ivan Blaho, který hledá cesty, jak pro zimní stadion najít smysluplné využití i mimo sezónu.

Pořádáte první veletrh na zimním stadionu?

Ne, před zhruba deseti lety už se tady podobné akce konaly, například veletrh agrotechniky a automobilů. Máme tedy na co navazovat.

Na co chcete návštěvníky přilákat?

Lidi by mohli zajímat regionální firmy, které se pohybují v oblasti stavebnictví. Neslibujeme si ale žádný bombastický výsledek, chceme hlavně zjistit zájem veřejnosti o veletrh. Není to výdělečná akce, vstup je zdarma. Firmy nám ovšem platí za pronájem, takže by to neměla být ani vyloženě prodělečná akce. Je to o příjemném prožití sobotního odpoledne, procházce kolem zámku a nahlédnutí na zimní stadion.

Kolik je na ploše vystavovatelů?

Třiatřicet, plocha stadionu je kompletně zaplněná. Jsou tady výrobci stavebních materiálů, keramiky i nejrůznějšího bytového vybavení. Nabídka je opravdu pestrá. Životní styl reprezentují zejména volnočasové aktivity jako třeba kola a motorky.

Počítáte i s dalšími veletrhy?

Ano, ale letos už to nebude. Původně jsme sice chtěli ještě jednu výstavu udělat v létě, ale kartami zamíchali hokejisté, kteří postoupili do druhé ligy. Už v příštím týdnu budeme pokládat plochu na in-line bruslení, aby mohli zahájit letní přípravu. Uvidíme, jak veletrh dopadne, minimálně jednou bychom ho rádi zopakovali. Zájem uspořádat na zimním stadionu výstavu ale projevili také zahrádkáři a chovatelé. Letních akcí by proto mohlo být v příštím roce víc.

A co jiné akce, například koncerty?

To je také jedna z cest. Koncertům jsme nakloněni, ovšem v této chvíli nás v těchto aktivitách trochu omezuje rozvoj břeclavského hokeje. Na stadionu je spousta místa, které se dá využít. Mnohé je však závislé na dostavbě severní tribuny a prostor pod ní. Mohly by tady být i různé sportovní akce, ale zatím chybí posilovny, relaxační a další zázemí. Prioritou je proto najít v rozpočtu města peníze na dostavbu stadionu.