Milan Blažek získal před zhruba půl rokem kulturní grant na využití budovy, vníž donedávna sídlilo břeclavské městské muzeum a galerie. Po říjnových úpravách nájemní smlouvy ale neví, na čem je. Odpovědi města se prý zatím nedočkal.

„Knájemní smlouvě byly určité připomínky. Jednalo se pouze okosmetické změny. Městská rada to proto vzáří neschválila. Vříjnu jsme smlouvu dopracovali, aby už bylo vše vpořádku. Od té doby je ticho po pěšině,“ sdělil Blažek. Tím, kdo má teď míček na své straně, je podle jeho slov břeclavská radnice.

Podle mínění Františka Schulze– člena Sdružení břeclavských výtvarníků– se jedná ovelmi neseriózní postup města, který je prací nejužšího vedení břeclavské radnice. „Když vyhrál výběrové řízení, mají sním jednat korektně,“ uvedl Schulz. Zároveň naznačil, že se jedná oradniční politiku ve vztahu ke kultuře, oníž ale prý mnoho místních lidí bohužel nemá žádné informace.

Břeclavský starosta Dymo Piškula ale Blažkova slova vyvrací. Imístostarostka Dagmar Adámková říká, že nedal městu konkrétnější záruky, které požadovalo. Nová ředitelka břeclavského muzea prý poté požádala radnici ourčitý čas, kdy chce vlastní koncepcí využití budovyřešit.

„Paní ředitelka navrhne rozvoj muzea, a to první čtvrtině tohoto roku. To se nám jeví jako rozumné řešení. Buď řekne, že budovu pronajme, nebo dojde sjiným návrhem,“ vysvětlil starosta. Jak dodal, vnájemní smlouvě prý zůstaly nedořešené určité věci, proto se obě strany zatím nedohodly. To však Blažek vyvrací slovy, že se zatím žádné odpovědi nedočkal.

Ředitelka břeclavského muzea Jana Kramářová ovšem říká, že Blažek zatím nepředložil detailněji a konkrétněji rozpracovaný projekt, kčemuž ho město vyzvalo. „Pokud je mi známo, dosud městu nic dalšího nepředložil,“ uvedla ředitelka. Ta by dala pro nabídku služeb kulturní veřejnosti přednost ponechání budovy ve správě Městského muzea a galerie Břeclav.

Blažek chce podle svých slov objekt využít jako galerii, literární kavárnu smožností konání kulturních akcí a vpodkroví má podle jeho plánu vzniknout zázemí pro činnost mládežnických organizací, místo pro počítače a třeba imalé divadlo. Vpřízemí pak slibuje kanceláře a prostory pro účely prodeje výrobků lidové tvořivosti, které se vztahují knašemu regionu.