„Upřímně řečeno, pořádně jsem ani pravidla soutěže a to, co můžu získat, nestudoval. Opravdu jsem totiž nečekal, že se dostaneme dál. Bobovka je poměrně mladá a není zatím tolik v povědomí lidí,“ sdělil překvapený Hycl s tím, že vítězství v soutěži by byla jen pomyslná třešnička na dortu.

„Když o tom tak přemýšlím, myslím si, že jsme postoupili především proto, že podobná atrakce, jakou máme v Němčičkách, nikde na jižní Moravě není. Nejbližší je až za Olomoucí,“ zamyslel se spolumajitel dráhy.

Jedinečná zábava

Jak dodal, velkou roli a plus pro postup do dalšího kola mohlo hrát i to, že bobová dráha je něco, co se v republice moc nevidí. „Klášterů, zámků a jeskyní je u nás, v uvozovkách, docela dost. My jsme tady ale jedinečným zařízením,“ poznamenal Hycl.

Úspěchem by také bylo, kdyby se „bobovka“ umístila třeba i pod stupni vítězů. Mohla by tak získat například možnost zviditelnění se na internetových stránkách. A to prostřednictvím reklamy.

Rozhodnou hlasy veřejnosti

Aby však majitelé dráhy vysněné publicity dosáhli, potřebují získat hlasy od lidí. Ti je mohou věnovat přímo na portálu www.kudyznudy.cz. „Snažíme se, aby nás lidé podpořili. Rozeslal jsem už e–maily všem známým, kamarádům a dokonce i obci s tím, jestli by nám ve snažení pomohli. Uvidíme,“ usmíval se provozovatel němčičské atrakce, jíž se zatím vcelku daří.

„Návštěvnost se pomaličku zvyšuje. Těžko říct, kolik lidí se na bobovce už sjelo, mnozí si kupují hned několik lístků. Jízd jsme však odjeli už několik tisíc,“ pochlubil se Hycl.

Areál, v němž se bobová dráha nachází, čeká možná v příštím roce rozšíření. „Pokud budeme mít peníze, plánujeme zbudovat hřiště na petanque a lanové centrum. Dále pak nějaké houpačky, nafukovací atrakce a lukostřelbu,“ vyjmenoval provozovatel.