„Nedá se to přehlédnout. Bobrů je tady hodně, každý rok čím dál více. Bohužel to není ale jen tady u splavu. Bobři ničí stromy a lesy také v povodí Moravy. Mnohem horší něž tady je to u Soutoku,“ kroutil hlavou nad pracovitostí bobrů rybář Radek Chromý z Kostic. Jeho slova o rozšířenosti bobrů potvrdil také vedoucí břeclavského odboru životního prostředí Vilém Vyhnálek.

„Teď začíná období, ve kterém si bobři chystají zásoby na zimu. Takže problémy s nimi jsou. Kolegové nedávno objížděli škody, které bobři způsobili na zemědělských plodinách. Například na kukuřici či na slunčnici u Rakvic a Přítluk,“ popsal Vyhnálek. Jak dodal, kromě lesních porostů trpí činností bobrů také ovocné stromy. Bobr zapracoval i u Lednice v Nejdku. „Jediné řešení vidím v oplocení stromů. Některé jsme už takto ochránili, ale je třeba říci, že stromů je doopravdy hodně,“ nastínil možné řešení vzniklé situace vedoucí odboru životního prostředí.

#nahled|https://g.denik.cz/68/41/bobr_strom_breclav__denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/68/41/bobr_strom_breclav_.jpg|Bobrovi podlehl i tento strom pod břeclavským jezem.#