Lidé se ve volebním obvodu 56 rozhodují mezi mikulovským starostou Rostislavem Koštialem (ODS) a břeclavským sommelierem Liborem Nazarčukem (ANO 2011). Do volební místnosti zavítal třeba Jiří Švadlenka z Mikulova. „Můj favorit z původní sedmičky v prvním kole neuspěl. Ale neodradilo mě to,“ uvedl muž.

Volil na Základní škole Valtická. Stejně jako jeden z kandidátů Koštial. „Spolu s Liborem Nazarčukem jsme se snažili vyburcovat lidi, aby přišli volit i podruhé,“ řekl.Evidentně byla jejich snaha marná. Oba kandidáti tipovali, že volební účast nepřesáhne dvacet procent. „Odhaduji, že bude kolem sedmnácti procent,“ nadhodil Nazarčuk.

Víc lidí přišlo k urnám ve volebních okrsích, kde volí i sami kandidáti. Volební komise v břeclavském Domě školství zaznamenala do večerní deváté hodiny třináct procent voličů. Volební komise na mikulovské Základní škole Valtická dokonce dvacet procent.

Před šesti lety se na Břeclavsku zúčastnilo druhého kola senátních voleb 13,74 procenta voličů. Volební místnosti se uzavřou v sobotu ve dvě hodiny odpoledne.