Další díly seriálu Test koupališť naleznete ZDE

V dnešním Břeclavském deníku pokračujeme v seriálu o koupalištích. Hodnotíme v něm kvalitu koupání, pořádek, ale také nabídku a úroveň služeb na jednotlivých koupalištích na Břeclavsku. Test najdete vždy v pátečním čísle.

Na jižní Moravu neobvyklými serpentinami se vydávám krkolomnou cestou směr Horní Bojanovice. V parném dopoledni toužím alespoň na chvíli zchladit svoje rozpálené tělo na tamějším koupališti, které se nachází hned na kraji obce.

Zaparkuji téměř u vchodu. Prvotní obavy o tom, zda je koupaliště otevřené, se rozplynou hned po vystoupení z auta. Dětské štěbetání mě totiž záhy přesvědčí o opaku.

„Parkování? S tím je to, mám dojem, asi trošku komplikovanější. Tedy pokud je místem pro stání aut jen ten plácek, na kterém parkujeme. Ve vedru by to bylo asi hodně málo,“ myslí si Lucie Komadová z Malé Skály, která tráví na Břeclavsku s přítelem a dcerou Zuzankou dovolenou.

Během povídání mířím spolu s oběma parnery do areálu koupaliště. „Třicetikorunové vstupné je podle mě tak akorát. Dokonce bych řekla, že docela nízké v porovnání s koupališti ve městech,“ je překvapená devětadvacetiletá Komadová.

Rozhlížím se po převlékárnách. Brzy však procitnu a všímám si, že jsou nedaleko u stolku pro placení vstupného. „S převlékárnami jsem spokojená. Jen mi v nich chyběl nějaký háček na pověšení věcí navíc. Nebo třeba lavice, na kterou bych si oblečení položila,“ komentuje jeden z mála nedostatků žena.

Výtečné pivo

Ta ještě před rozložením deky odrazuje přítele Lukáše Halamu od koupi piva. Marně. „Pivo je vynikající. Naše české, svijanské. To je ohromné plus. Navíc jak obsluha, tak i posezení je velice příjemné,“ vyzdvihuje tatínek dvouleté Zuzanky a peláší s ní do dětského bazénu.

Procházím se po čerstvě posečené voňavé trávě a hledám svoje kotviště. „Trávník i prostředí se mi moc líbí. Je tady navíc klid. Jak se tak ale rozhlížím, jen těžko bych tady našla stín,“ přejíždí očima koupaliště mladá mamnika.

Obě se vyrážíme schladit. „Voda je skvělá. Akorát. A vůbec není cítit chlorem. Obrovskou výhodou je pro rodiče taky dětský bazének. Jen je škoda, že v něm není puštěná filtrace. Na hladině tak plave smetí,“ vyhazuje listy z vody Komadová.

Vyhládlo mi a tak se po téměř hodině plavání nechám zlákat nabídkou tamějšího bufetu. „Páreček je výborný. Stejně tak rohlík, žádná nafouknutá buchta,“ pochutnává si labužník Halama a dodává, že jediné, co mu chybí ke štěstí, je nějaké vyžití pro děti.

„Zuzanka dlouho nevydrží na jednom místě. Hodily by se sem ještě nějaké skluzavky a houpačky. Takový malý koutek pro sviště,“ inspiruje provozovatele koupaliště šestatřicetiletý muž, který spokojeně oddychuje na dece.

„Vůbec se mi nechce domů a do práce. Nejraději bych tady zůstal v klidu a pohodě. Provozovatel koupališti asi věnuje dost času,“ tuší Halama. Jeho slova o spokojenosti potvrzuje také Komadová.

„Koupaliště není nejnovější, ale je vidět, že se o něj provozovatel vzorně stará. Velmi mile mě překvapilo, jak je uklizeno na toaletách a ve sprchách. To se jen tak nevidí,“ uzavřela.

Aktuální ceník:
celodenní vstupné:
dospělí – 30 Kč
děti – 20 Kč
děti do tří let – zdarma

Naše hodnocení:
čistota vody  1
pořádek  1
atrakce  3
úroveň občerstvení  1
sociální zařízení a sprchy  1
další vyžití  3
celkový dojem  1–

(známkujeme jako ve škole)