Ukázky Boleradických omalovánek ZDE

„S nápadem za mnou přišel radní Jiří Janda, který něco podobného viděl v Borkovanech. A protože jsem už pro obec nějaké výtvarné návrhy dělala, zeptal se, jestli bych do toho nešla,“ prozradila autorka omalovánek devětadvacetiletá Lucie Korábová.

Jak dodala, snažila se dětem zachytit ty nejdůležitější okamžiky, které se odehrávají v Boleradicích od začátku až do konce roku.

Boleradičtí, ale i turisté, kteří například zavítají k tamní rozhledně, si tak mohou domů odvézt nevšední dárek. Sami si jej vymalují a ještě jim omalovánky poslouží jako vzpomínka na výlet.

Korábová je v současné době na mateřské, vystudovala ale střední uměleckoprůmyslovou školu a později i pedagogickou fakultu. Ještě před narozením dítěte učila právě výtvarnou výchovu.

Jak prozradil boleradický starosta Jan Koráb, o omalovánky je mezi tamními obyvateli celkem velký zájem.

„Jsem ráda, že se omalovánky lidem líbí. Už dřív jsem pro Boleradice navrhovala například turistickou známku. Pokud by se objevila další možnost, ráda bych opět něco pro obec udělala,“ nebránila se další spolupráci Korábová.

„Chtěli jsme našim dětem ukázat, že v Boleradicích máme řadu krásných míst, na kterých je něco zajímavého. A právě prostřednictvím obrázků by si to mohly lépe zapamatovat. Tisk je v režii boleradického Divadelního spolku a část výnosu pak půjde na podporu dětských představení,“ vysvětlil radní Janda.