Jedna z aktuálně nejhranějších komedií u nás popisuje dámskou šatnu jako místo, kde se všechno určuje, probírá, ovlivňuje, posuzuje a rodí. Hra předkládá život čtyř žen, které ho zasvětily divadlu a zároveň o divadle nepřímo prozrazuje víc než všechny kritiky a články.

Čtyři kolegyně, kamarádky a soupeřky v dámské šatně Goldflam vykresluje s lehkostí sobě vlastní. Šestašedesátiletý brněnský rodák, herec, režisér, pedagog a spisovatel baví také autorskými hrami Ženy a panenky či Doma u Hitlerů. Mimoto napsal oblíbené knihy pro děti Standa a dům hrůzy či Tatínek není k zahození. Ve filmech se zase blýskl díky Dědictví, Fany nebo Nudě v Brně.

Dámskou šatnu, která se hraje i za českými hranicemi, v sobotu v Boleradicích představí divadlo Prkno z Veverské Bítýšky. Inscenace, režisér a herečky za role Trudy, Marie, Kláry a Lízy už za necelé dva roky sklidili úspěch například na pražském festivalu Karlínské jeviště.

Představení začíná o půl osmé večer. Vstupné je sto dvacet korun, rezervace je však nutná. V Boleradickém divadle se totiž často stává, že se sál vyprodá do posledního místa. Věhlas Goldflamovy hry takovému zájmu navíc nasvědčuje.