„Čtení je na programu už tento pátek. Číst dětem bude knihovnice Vladimíra Nádeníčková. Nejprve pro děti z mateřské školy, potom pro žáky základní školy. Začínáme v devět hodin dopoledne a pokračovat budeme až do oběda," uvedla ředitelka spojené borkovanské školy Michaela Bubíková.

Již loni pořádali v Borkovanech akci Celé Česko čte dětem. „Do školy přišel Jan Husák ze sousedních Těšan, dřívější starosta obce a také bývalý poslanec. Přečetl dětem indiánskou pohádku Unkapuha chlapec s dobrým srdcem. Součástí čtení bylo i posezení v kruhu na zemi, což se dětem velmi líbilo," vzpomněla Bubíková.

Borkovanská knihovnice Vladimíra Nádeníčková si pro děti všech kategorií přichystala ke čtení hned několik nových knížek.

„Pro ty nejmenší ze školky mám připravenou knihu Eduarda Petišky Birlibán. Dále novou knížku Alík a jezevec. A když vyjde čas, pustím jim video-pohádku o krtečkovi," vyjmenovala knihovnice.

Na prvňáky a druháky čeká Maxipes Fík Rudolfa Čechury a Medové příběhy Ľubice Šebekové. „Třetí a pátá třída se může těšit na Poštu v ZOO od Ondřeje Sekory a Žirafí příběhy. Nebudu číst jenom já, ale i samotné děti. Připravuji pro ně také soutěže," dodala Nádeníčková.