Obavy, že by pracovní vztah s jasnou hierarchií mohl mít vliv při případných politických jednáních a rozepřích, Bartoš odmítá. „Absolutně to spolu nesouvisí. Striktně oddělujeme pracovní a politické vztahy," zdůraznil Bartoš, jenž v břeclavské společnosti vede sportovní divizi.

Při diskuzi s politickým podtextem by podle něj jednali jako rovnocenní partneři. „Známe se velmi dlouho, žijeme na malé vesnici či městě, jak říkám, kde se všichni znají. Že pracujeme pro stejnou společnost, rozhodně neovlivní žádné další vztahy. Politika není boj o život. Samozřejmě chápu, že někdo to může vidět jinak. Je pravda, že pan Zugar je můj přímý nadřízený, přesto v tom nevidím vůbec žádný problém," doplnil Bartoš.

Podobný postoj má také Zugar. Ve čtvrtečním vyjádření pro Břeclavský deník uvedl: „Jsme političtí konkurenti a máme na mnoho věcí různé názory, nicméně politika se do chodu firmy nepromítá a nebrání nám to v tom, abychom účinně spolupracovali v managementu."

Připomněl také, že v Borsu pracuje řada dalších lidí, již jsou členy různých politických stran, nejen těch pravicových jako je ODS a TOP09. „Myslím si, že všichni potvrdí, že členství a angažovanost ve svém volném čase, není na překážku toho, aby ve firmě odváděli své výkony," doplnil generální ředitel.

Politolog Lubomír Kopeček z brněnské Masarykovi univerzity obdobnou situaci nepamatuje, byť ji v minulých létech připouští. Zdůvodňuje to menším počtem lidí a tím pádem větší pravděpodobností, že se ve volbách stanou konkurenty kolegové ze stejných institucí. „Město jako je Břeclav, není tak velké, aby tam bylo tolik lidí, kteří by se aktivně vrhali do politiky. Zajímavější je spíše to, co se může stát po volbách," sdělil politolog.

A doplnil: „Otázkou je, co se stane, až začnou jednání o možné koalici. Pokud by se tam dostaly obě zmíněné strany, bude to asi bez nějakých následků. Hierarchie se ale může otočit ve chvíli, kdy podřízený ve firmě bude v radě a jeho nadřízený v opozici. Do voleb se podle mého nic zásadního nestane." (liv)

Politická minulost lídrů

František Zugar

v roce 1998 na kandidátce Sdružení nezávislých kandidátů

člen zastupitelstva za ODS mezi lety 2006 a 2010

v roce 2014 jednička TOP09

v roce 2012 kandidoval za TOP+STAN v krajských volbách

Richard Bartoš

v letech 2002, 2006, 2010 a 2014 kandidát ODS, nyní jako jednička

zdroj: volby.cz