„Situace se momentálně uklidnila. Nejvíc práce je na Vyškovsku v Ivanovicích na Hané a okolí, kde se odčerpává několik domů a vodní laguna,“ informovali večer hasiči na sociální síti X.

Ještě ve dvacet hodin zasahovalo v kraji celkem šestadvacet jednotek a sedmatřicet kusů techniky.

Zatímco jen Ivanovicích řešili hasiči sedm událostí, třeba v Boskovicích jich hlásili deset. Nejvíc práce v kraji měli hasiči podle okresů na Brněnsku, Blanensku a Vyškovsku.

Například v Dolních Loučkách na Brněnsku zasahovali jihomoravští hasiči u poškozené střechy tělocvičny.

"Do pondělního rána evidujeme 168 událostí v souvislosti s počasím. Nezaznamenali jsme žádné zranění," již v pondělní ráno informovali jihomoravští hasiči prostřednictvím účtu X.

"Na Vyškovsku si počasí vyžádalo největší nasazení jednotek. Vyhlásili jsme 3. stupeň poplachu a koncentrovali se na pomoc především v obcích Milonice a Nesovice, kde se potok vylil ze břehů do obce. V Milonicích zasahovalo 18 jednotek," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Bouřky způsobily problémy i na elektrickém vedení. Roman Šperňák, tiskový mluvčí společnosti EG.D, Deníku sdělil: "V Jihomoravském kraji jsme ráno evidovali na 1 200 odběratelů bez dodávek elektrické energie a to nejvíce na Vyškovsku, aktuálně by však měly být dodávky úspěšně obnovené." Za vznikem poruch podle něj stál především silný narázový vítr, který lámal větve a stromy.