Ta se uskuteční v pátek v břeclavském hotelu Imos. „Hledali jsme vhodnou možnost a rozhodli se podpořit dobrovolnictví, které je u nás na ústupu. Pro naše klienty je jakékoliv zpestření běžného vyžití velmi vítané. Za řadou z nich nechodí návštěvy a vídají stále stejné lidi," uvedl ředitel domova David Malinkovič.

Setkání s dražbou a dalším programem pořádá vedení Jihomoravské komunitní nadace z Moravské Nové Vsi. Šéfka neziskové organizace Zlata Maděřičová hodlá akci pevně zakořenit v každoročním kalendáři. „Chápeme to jako zahájení tradice. Od letošního roku chceme vždy pravidelně na začátku adventu pořádat dobročinnou akci s břeclavskými filantropy," oznámila Maděřičová.

UVAŘIT VLASTNÍ PIVO

Ta nezastírá, že z večera má vzejít peněžní výtěžek na hrazení nákladů prospěšných projektů, proto se jeho součástí stane aukce. „Vydražit je možné například uvaření vlastního piva v minipivovaru Na Vyhlídce v Moravské Nové Vsi či láhev vína z limitované série z Vinařství Baloun vydané při příležitosti osmdesátých narozenin Václava Havla," přiblížila Maděřičová.

Chybět nebude módní přehlídka Zuzany Osako či představení nadačního projektu, při němž známá fotografka Liba Taylor zachycuje babičky nosící denní kroj. „Ukážeme také společný program nadace a České školy v Atlantě – výchova dobrovolníků a výměnné pobyty mezi Atlantou a Břeclavskem. Jde o práci Moniky Vintrlíkové z americké pobočky ladenské firmy Albametal," dodala Maděřičová.