Místostarosta města Jaroslav Válka uvedl, že kromě hlavního obchodu převážně s nabídkou potravin by součástí místa měla být i prodejna masa či lékárna. „K tomu budou také parkovací místa,“ sdělil Válka na dotaz redakce.

Supermarket vyroste u hlavní cesty spojující Poštornou a Charvátskou Novou Ves. V současné době je tam parkoviště, které ale podle místostarosty příliš řidičů nevyužívá. Lokalita je přístupná také pro zákazníky z Lednice nebo Valtic. Řádově jde o tisíce obyvatel.

MILIONY ZA CHODNÍK

Nový život oslovil zástupce řetězce Penny Market. Ti zprávu nevyvrátili, ovšem vzkázali, že… „Bohužel tyto informace z důvodu interní povahy věci standardně neposkytujeme,“ zmínila marketingová specialistka firmy Monika Lebedová.

Jeden supermarket stejné značky už ve městě funguje. Stojí v rušném a lidmi kritizovaném centru u silnice přetížené osobními i nákladními auty. Obava z umožnění další obchodní výstavby se před časem stala jedním ze stěžejních témat při schvalování nového územního plánu.

Lednicko/Valtický hudební festival. Ilustrační foto.
Klasická hudba oživí historické budovy Lednicko-valtického areálu

Co bude výstavba znamenat pro provoz, je v tuto chvíli nejasné. Šéf dopravních policistů na Břeclavsku Jiří Mach dosud nemá k dispozici potřebná data, z nichž lze vytvořit prognózu. „K ničemu takovému jsme se ještě za policii nevyjadřovali. Je potřeba znát přesnou polohu, možnosti napojení a rozsah plochy,“ reagoval Mach.

Představitelé města mezitím už počítají s náklady, které pro ně s novým supermarketem vzniknou. Potřeba bude například vybudování chodníku. Nutná suma se pohybuje mezi dvěma a třemi miliony korun. Připravovaná směna se týká pozemků o rozloze několika set metrů čtverečních. Areál by mohl stát v roce 2019.

Ilustrační foto
V autoškole neuspěje každý druhý. Na vině je i stres