Tendr původně vyhrála tamní firma Tempos Břeclav. Ta v některých položkách své nabídky uvedla, že nepočítá se žádným ziskem. Radnice nejdříve považovala její nabídku za mimořádně nízkou a žádala vysvětlení.

Podle ÚOHS chybovala, když připustila doplnění nabídky firmy, kalkulace se tak změnila. „Je zřejmé, že se nejednalo o vysvětlení nabídky, nýbrž o její doplnění," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

V tendru byly i další chyby. Antimonopolní úřad zrušil výběr vítěze zakázky. Břeclavská radnice bude muset nabídky firem posoudit znovu a vybrat vítěze.

Zakázka zahrnuje svoz a odstranění komunálního odpadu, svoz a zajištění využití tříděných odpadů, svoz velkoobjemových kontejnerů, odstranění černých skládek a další služby. „Rozhodnutí nám přišlo v úterý, dnes (ve středu) jsem kvůli tomu byl v kontaktu s městským právníkem, aby nás co nejdříve informoval, co rozhodnutí přesně znamená a do jakého stádia soutěže nás to vrací," reagoval starosta okresního města Pavel Dominik (Pro Region).

VÍCE SI PŘEČTETE V ZÍTŘEJŠÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ BŘECLAVSKÉHO DENÍKU ROVNOST.