Spolu s otevřením Komenského nábřeží se od prvního listopadu vrací do původního stavu i doprava v přilehlých ulicích. „Ulice bratří Mrštíků bude zjednosměrněna opět ve směru od ulice Růžičkovy po křižovatku s Fintajslovou. Řidiči tedy budou jezdit opačně než po dobu rekonstrukce," upozornila Solaříková. Obnoven bude i vjezd z Komenského nábřeží do Čermákovy, kam se dosud lidé dostali jen z opačné strany.

Dietrichsteinská hrobka v Mikulově.
Přelomový verdikt? Soud rozhodl, že hrobka v Mikulově patří Dietrichštejnům

Obnovy provozu se dočkají také autobusové zastávky. „Regionální autobusy 574 a 542 budou opět zajíždět k nemocnici. Rovněž autobusy městské hromadné dopravy budou od začátku listopadu standardně obsluhovat autobusové zastávky Břeclav - Dům kultury, Břeclav - Průmyslová škola, Břeclav - poliklinika a Břeclav - nemocnice," vyjmenovala mluvčí.

Práce na Komenského nábřeží trvaly rok a půl. „Oprava byla nezbytná zejména z toho důvodu, že v ulici opakovaně docházelo k haváriím na kanalizaci a propadům silnice," zmínila Solaříková.

Obyvatele mikulovské ulice Na Jámě trápí havárie kanalizace. Kvůli podloží, podsklepení ulice a její šířce se opravy prodlužují. Město odpustí lidem poplatek za parkování, a to na jeden rok.
Uklidnění situace Na Jámě v Mikulově. Bydlící budou parkovat rok zdarma

V první fázi Povodí Moravy kompletně zrekonstruovalo původní protipovodňovou zeď v délce 133 metrů a postavilo novou zídku v délce 377 metrů. Stavební práce si vyžádaly náklady asi devět milionů korun. Poté mohly nastoupit Vodovody a kanalizace Břeclav, které na Komenského nábřeží opravily kanalizaci a vodovod za téměř sedmdesát milionů.

Ze strany města si rekonstrukce ulice vyžádala investici téměř třicet milionů. Zahrnovala opravu silnice včetně rekonstrukce chodníků a tří autobusových zastávek. Další náklady spolkla rekonstrukce osvětlení. Dělníci v ulici obnovili šestadvacet stožárů a vyměnili svítidla za nové LED osvětlení.

MOŽNÁ VÁS ZAUJME: Úspěch rybářů na Nových Mlýnech. Největší kapr vážil přes devětadvacet kilo

Zdroj: se svolením European Carp Championship – Stairs2Hell