Že není kulturní dům Delta ve vlastnictví města, starosta nelituje. „Jsme rádi, že to dopadlo, jak to dopadlo. Kulturák už třicet let chátral. Jako město jsme na podzim dostali opětovnou nabídku na jeho koupi, zvažovali jsme ji, nicméně také jsme ji odmítli s tím, že nemáme zájem a peníze. Ale také jsme jedním dechem dodali, že jsme ochotní jednat o spolupráci s novým majitelem. Již s ním máme naplánovanou schůzku a rádi mu budeme nápomocní,“ přiblížil starosta.

Nový majitel břeclavského kulturního domu Vavříček je synem vlastníka letovického zámku. Ten jeho otec rekonstruoval. V roce 2008 se zámek stal dokonce nejlépe opravenou kulturní památkou Jihomoravského kraje. „Je to stavba na strategickém místě v Břeclavi a byla by velká škoda ji nevyužívat. Vzhledem k tomu, že původní majitelé dali požadavek na změnu územního plánu, je možné, že objekt bude moci sloužit ke komerčním účelům," naznačil zastupitel Filip Šálek.

Nemyslí si však, že by se z kulturního domu mělo stát obchodní centrum. „Jedno takové už v Břeclavi máme a jen s problémy se ho daří udržet. Osobně si myslím, že zde vzniknou například kanceláře, nějaké obchody a pochopitelně zůstanou sály," řekl Šálek.