Aeroklub Břeclav zve všechny milovníky letectví na Letecký den, který se uskuteční 22. a 23. června. Na návštěvníky čeká bohatý program plný leteckých ukázek, akrobacie a vyhlídkových letů.

Akce je určena pro všechny nadšence do letectví, rodiny s dětmi a širokou veřejnost, která si chce užít program plný leteckých ukázek a doprovodných aktivit. Začíná se v 10:00 s možností vyhlídkových letů letounem a vrtulníkem, a pozemním doprovodným programem, hlavní letové ukázky odstartují v 13:30.

close Letecký den opět v Břeclavi: Gripen, akrobacie i bitva z 1. světové války info Zdroj: se svolením Ladislava Pochopa zoom_in Letecký den opět v Břeclavi: Gripen, akrobacie i bitva z 1. světové války

„A co dodat k hlavnímu programu? Po celou dobu jím bude provázet moderátor, těšit se lidé mohou na komentovanou akrobacii Martina Šonky. V sobotu se začíná hlučným průletem armádních Gripenů,“ přiblížil Ladislav Pochop z Aeroklubu Břeclav. Návštěvníci uvidí i aerovku Ae-145 s poutavým příběhem, pilot Richard Santus s ní totiž přiletěl zpět domů do Čech až z Austrálie. V sobotu se mohou lidé těšit třeba také na seskok parašutistů z Antonov AN-2 nebo vrtulník Robinson R-44.

close Letecký den opět v Břeclavi: Gripen, akrobacie i bitva z 1. světové války info Zdroj: se svolením Ladislava Pochopa zoom_in Letecký den opět v Břeclavi: Gripen, akrobacie i bitva z 1. světové války

O den později se bude program o trochu lišit. „V neděli budou lidé okouzleni akrobatickou skupinou Flying Bulls. A potom s napětím budou sledovat vystoupení Pterodactyl flight, seskupení tří letadel, a jejich rekonstrukci bitvy z první světové války, a to i s pozemní ukázkou,“ dodal Pochop.

Součástí bude i pozemní doprovodný program. Těšit se návštěvníci mohou na stánky pro děti a kreativní dílničky s leteckou tématikou, v sobotu pod vedením břeclavské Duhovky a v neděli pod vedením Tábor-Valtice. Milovníci techniky na zemi taky uvidí spouštění dvou motorů z letounů Delfína a Čmeláka. Na místě bude i pozemní technika armády. Nebude chybět stánkový prodej občerstvení a suvenýrů.

close Letecký den opět v Břeclavi: Gripen, akrobacie i bitva z 1. světové války info Zdroj: Aeroklub Břeclav zoom_in Letecký den opět v Břeclavi: Gripen, akrobacie i bitva z 1. světové války

NEPŘEHLÉDNĚTE: V poli u Bořetic se zabydleli žraloci. Prosím, nekrmit!

V poli u Bořetic se zabydleli žraloci. Prosím, nekrmit! | Video: Deník/Iva Haghofer