Pátým rokem zve břeclavská městská knihovna na literární festival BookPark. Letošní největší novinkou je změna místa, akce se letos přesouvá do nedávno zpřístupněné obřadní síně.

Program festivalového týdne zahájí v pondělí 27. května spisovatelka Klára Vlasáková, která bude v šest hodin večer číst ze svého nového románu Těla, v úterý se mohou návštěvníci těšit na Petru Dvořákovou, autorku knih Vrány, Chirurg nebo Dědina, která přečte ze své poslední knihy Pláňata.

Asijská kuchyně. Ilustrační foto
Po Action přijde Bali Bali. Asijská restaurace v Břeclavi otevře už v červnu

Pusťe si jednu ze skladeb šansoniérky, která na festivalu vystoupí:

Zdroj: Youtube

„Ve středu se představí novinářka z týdeníku Respekt Silvie Lauder s knihou V pasti pohlaví a ve čtvrtek polsko-česká básnířka Zofia Bałdyga v kombinaci se spisovatelem a básníkem Markem Torčíkem, který v letošním roce obdržel ocenění Litera za svůj prozaický debut Rozložíš paměť,“ přiblížil zástupce ředitele knihovny Jaroslav Čech.

Původně lichtenštejnský lovecký zámeček Lány odkoupil v roce 2020 Slovák Robert Nemcsics. Součástí areálu zámečku je i čerstvě vysvěcená kaple Ducha svatého.
V oboře Soutok se lidé už i pomodlí. Kapličku u lánského saletu vysvětil biskup

V pátek 31. května festival vyvrcholí autorským čtením Stanislava Bilera z knihy Destrukce a koncertem písničkářky a šansoniérky Rozálie Havelkové, která je dcerou českého herce a režiséra Ondřeje Havelky.

Vstup na všechny akce hlavního festivalového týdne je zdarma. Součástí festivalových večerů je občerstvení, které bude k dispozici hodinu před začátkem a komentované prohlídky obřadní síně. Více informací se lidé mohou dozvěte na facebookových stránkách festivalu.