Díky nim má město zápis v České knize rekordů. „Při zahájení Tříkrálové sbírky si společně zazpívalo dvě stě jednatřicet lidí. Rekord na místě potvrdili komisaři z agentury Dobrý den, kteří spravují Českou databanku rekordů a také Muzeum rekordů v Pelhřimově,“ sdělila mluvčí břeclavské radnice Ivana Solaříková.

Tříkrálová sbírka potrvá ještě do neděle 14. ledna. Přispět do ní mohou zájemci i online přes webové stránky www.trikralovasbirka.cz nebo přímo na účet Tříkrálové sbírky s variabilním symbolem pro podporu Charity Břeclav. Číslo účtu je 66008822/0800 a variabilní symbol 777966300.

| Video: Youtube

Kouzlo sbírky, která se již dostala do hlubokého povědomí, spočívá především v tom, že si ji každá farnost, každá obec může organizovat sama. „Koledování má i svá jasně daná pravidla, která s takovou akcí nutně souvisí. Dětské koledníčky, kteří na sobě mají kostýmy tří králů, vždy doprovází dospělý asistent. Každá skupinka má průkaz a zapečetěnou kasičku s logem Charity Česká republika,“ vysvětlila oficiální stránku sbírky Dagmar Kokešová, koordinátorka pro Oblastní charitu Břeclav.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nový systém placeného parkování v Břeclavi. Z devíti zón jsou jen tři

Břeclav změnila systém parkování ve městě. | Video: Deník/Iva Haghofer