Posledních pár dní ve funkci ředitele břeclavské knihovny má před sebou Marek Uhlíř. Po šestnácti letech se rozhodl pro kariérní změnu a ke konci července ředitelskou kancelář opouští. „Myslím, že v knihovně už jsem splnil to, co jsem si předsevzal. A dospěl jsem do bodu, kdy už potřebuji nějaké další výzvy,“ vysvětlil.

Knihovna za jeho funkce naskočila na vlnu nových technologií, ať už jde o virtuální realitu, 3D tiskárny nebo moderní roboty pro podporu výuky. Pustila se do podpory folklorních tradic a na svět přivedla i konferenci Živý foklor.

„Stoupající přízeň získává náš literární festival BookPark. Díky němu se mohou obyvatelé Břeclavi setkávat se soudobými špičkovými spisovateli a novináři, i díky němu máme v Břeclavi Poesiomat oživující veřejný prostor v parkut,“řekl končící ředitel jeden z počinů břeclavské knihovny, kterých se podařilo dosáhnout i v limitovaných prostorách současné budovy.

Uhlíř doufá že instituce se dočká nového důstojného zázemí, tak jak je plánováno po rekonstrukci bývalé tržnice v areálu cukrovaru. Břeclavský deník psal o nové plánované knihovně ZDE.

„Důvody k životní změně chápu a ctím, proto jsme včera na radě města vyhlásili výběrové řízení s příjmem přihlášek na celé dva měsíce až do 15. září,“ uvedl na Facebooku místostarosta Petr Vlasák. Vedením knihovny je tak dočasně pověřen dosavadní zástupce ředitele Jaroslav Čech.

VYBRALI JSME PRO VÁS: Do ptačí oblasti u Nových Mlýnů se rozeběhli tři vodní buvoli. 

Fotogalerie: Do ptačí oblasti u Nových Mlýnů se rozeběhli vodní buvoli. Podívejte se