„Loni jsme uspořádali první ročník pivní přehlídky, který sklidil úspěch. Za odpoledne a večer se na louce pod zámkem vystřídalo tři až čtyři tisíce lidí. Z loňské sestavy piv vycházíme i letos," nastínil Milan Blažek z břeclavské radnice, jež akci pořádá.

Počet pivovarů narostl oproti loňsku o deset a počítá s minipivovary z Břeclavska, Slovenska i Čech. Milovníci piva tak ochutnají vybrané unikáty, aniž by museli cestovat do Rychnova nad Kněžnou nebo Bratislavy.

„Z regionu bude lákat Vranovický divočák, mikulovský Mamut, pivo z Moravského Žižkova nebo 1. chodský pivovárek v Šitbořicích. Většina ze všech zúčastněných jsou srdcaři a vaří jen malé objemy. O to větší je to ale chuťový zážitek," lákal Blažek.

Ten se v bohaté skladbě nefiltrovaných piv například těší na slovenské pivovary, které už loni sklízely mezi lidmi úspěch. Jako třeba Vařiči ze Slovenska, kteří letos přijedou pod hlavičkou Kočovný pivovar Hellstork.

„Ochutnat všechny druhy piv ale asi nepůjde. Každý doveze aspoň dva druhy. I proto s sebou berou lahvové pivo. To ocení ti, kterým daná značka zachutná, i ti, kteří budou chtít ochutnat opravdu všechny druhy," smál se organizátor.

Blažek kvůli loňské zkušenosti zajistil i více stánků s občerstvením a nealkoholickými nápoji. Stejně jako před rokem také vsadil na hudební program. Hlavní roli však bude hrát pivo.

„Koncerty budou doprovodné. Odpoledne se představí místní country kapely, večer pak dojde na rockové revivaly Janis Joplin a ZZTop. Zahraje i bluesová klasika Bluesberry. A pro rodiny s dětmi bude odpoledne na zámeckém nádvoří bubnovací koutek," pozval 22. června pod zámek. Vstupné se neplatí.