Nový inkubátor, který nemocnice nyní již pár týdnů využívá, je plně vyhřívaný, navíc má mnoho inteligentních funkcí pro zajištění optimální termoregulace a neodkladné resuscitace miminka. „Lůžko máme zatím chviličku. Nějakou dobu totiž trvá, než se inkubátor vyrobí a přiveze,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Eliška Windová.

Na novorozeneckém oddělení tak přibyl nedávno další potřebný inkubátor. „Měli jsme čtyři, z toho tři klasické uzavřené a jeden otevřený. A pořídili jsme tedy ještě jeden otevřený. Máme tak možnost mít inkubátory hned u porodu, nemusíme s nimi přejíždět po oddělení,“ těší primáře dětského oddělení Romana Černého.

Park. Ilustrační foto
O změně klimatu bude v Břeclavi učit nový park s měřícími přístroji

Nemocnice inkubátor pro novorozená miminka pořídila díky vysoké částce, kterou se podařilo vybrat na loňském ročníku břeclavského Gastro Hockey Cupu. Konkrétně se mezi štědrými návštěvníky hokejového turnaje vybralo více než čtvrt milionu korun.

„I když je to už delší doba, stále mě ta částka udivuje. Byla to skvělá akce a ještě jednou chci všem poděkovat. Že akci uspořádali, že lidé přišli a podpořili naši nemocnici,“ poděkoval ředitel Nemocnice Břeclav Petr Baťka.