I přes počáteční nepřízeň počasí se pod zámek vydaly stovky lidí. Mezi nimi i Břeclavanka Simona s malým synkem Ondrou. „Na této akci jsme už potřetí. Malý má rád spíše motorky, to je jeho láska. Já zase stará auta. Brouky i škodovky, ve kterých jsme jako děti jezdívali,“ vzpomínala sympatická máma.

Římský vrch u Mušova obsadili barbaři a Římané. Po čtvrté se zde konal festival Germania Subacta.
Germáni s Římany remizovali. Mír po bitvě u Pasohlávek stvrdili darováním synů

Na otázku, zda nezvažovala pořízení takového auta, rázně odpověděla, že nikoli. „Vždyť už bych s tím ani neuměla jezdit. Chybělo by mi posilování řízení a další vymoženosti. To víte, už jsem zhýčkaná,“ smála se Břeclavanka.

Pod zámek se už ráno vydal i břeclavský starosta Svatopluk Pěček. „Mně se nejvíce líbí staré americké vozy. No a mojí srdeční záležitostí jsou pak motorky. Taky mám doma veterána, ovšem nepřivezl jsem ho, nestihl jsem ho připravit. Krásné jsou pak i ty šedesát let staré motorky Norton,“ vyznával se starosta.

Zdroj: Deník/Iva Haghofer

Jeho pozornosti neušel ani takzvaný Kübelwagen z dílny německé fabriky Volkswagen. Do Břeclavi s tímto lehkým vojenským osobním autem dorazil z Lanžhota nadšenec Miroslav Kostka. „Je to rarita, úžasné!“ obdivoval Pěček.