Výsledky Břeclav zveřejnila ve středu. Anketa je reakcí na loňskou petici, která žádala zmírnění dosavadních pravidel nařizujících vodítko i náhubek. Deník o tom psal TADY.

Většina hlasujících mimo jiné také tvrdí, že se dostala do konfliktu s cizím psem. Přibližně před půl rokem byl svědkem takové události i místostarosta Břeclavi Petr Vlasák.

Most spojující břeclavskou místní část Poštorná s centrem města je v havarijním stavu. Na opravu čeká roky. Poslední termín avizovali státní silničáři na letošní rok.
Most mezi Poštornou a Břeclaví je na hranici životnosti. Oprava má začít letos

Deníku řekl, že nastala v centru města poblíž radnice. Dvě dívky nezvládly zkrocení velkého plemene, které je potahalo po chodníku a krvavě zranilo. Zvíře totiž vyrazilo za jiným psem, kterého venčil starší pár.

Všechno se seběhlo velmi rychle. Nakonec se ukázalo, že si pes chtěl jen hrát. Kromě holek se ale zranila i starší žena, která spadla a udeřila se hlavou o zem. Bez újmy nezůstal ani muž, jenž se snažil svého psa chránit. Použil pepřový sprej, protože - jak řekl - měl už z dřívějška několik špatných zkušeností,“ reagoval místostarosta Vlasák.

Výraznému uvolnění pravidel by se podle svého názoru vyhnul. Vodítko by jako povinné nechal všude, u větších plemen pak i náhubek.

Lidé v Břeclavi se v anketě vyjadřovali k pravidlům upravujícím pohyb psů ve městě.Lidé v Břeclavi se v anketě vyjadřovali k pravidlům upravujícím pohyb psů ve městě.Zdroj: město Břeclav

Anketu lidé vyplňovali do závěru minulého roku. Zapojilo se do ní více než čtyři sta obyvatel. Pro bezpodmínečné zrušení stávající povinnosti, kdy pes v Břeclavi musí mít náhubek, byla třetina z nich.

„Na novém znění vyhlášky již město pracuje, a to i ve spolupráci s městskou policií, Technickými službami či odborem životního prostředí. Cílem je, aby zohlednila jak potřeby psů a jejich majitelů, tak potřeby ostatních obyvatel Břeclavi. V nejbližších týdnech návrh projedná komise životního prostředí a následně také orgány města,“ oznámili zástupci břeclavské radnice.