„Dospěli jsme ke vzájemnému kompromisu. Dotaci bychom měli dostat hned potom, co město zruší původní smlouvu o podpoře HC Břeclav a zastupitelstvo schválí novou dotaci pro nás. Z té nám město strhne dluhy HC Břeclav za ledy za letošní leden až březen a k tomu i ledy mládeže od srpna do prosince, které budeme v tomto roce využívat. Zbytek dotace pak připadne opravdu jen a jen na trenéry, vybavení a autobusy pro mládež,“ popsal manažer HC Passvilan Břeclav Martin Maťašovský dohodu, na které se obě strany shodly.

Teď tedy záleží hlavně na vedení původního HC Břeclav, jak zareaguje na vzniklou situaci. Jestli dobrovolně odstoupí od smlouvy, nebo se rozhodne s městem soudit.

„Puk je skutečně na straně hokejového klubu. Buď podepíší dohodu o ukončení smlouvy o dotacích, nebo jim ji město vypoví. Dříve nemůžeme smlouvu s Passvilanem podepsat. HC Břeclav dluží městu a porušuje dotační podmínky, takže žádné další peníze jim už nemůžeme poslat,“ zopakoval místostarosta Břeclavi Jaroslav Parolek jasný postoj radnice.

Vedení města je zároveň odhodláno vyjít novému hokejovému klubu maximálně vstříc. Zejména proto, aby mohl Passvilan včas zaregistrovat hokejovou mládež do soutěží. „Do konce května svoláme kvůli hokeji mimořádné zastupitelstvo. Už není na co čekat,“ řekl Parolek.

„Počítáme, že do měsíce bychom mohli dotaci od města dostat. Na nás teď čeká ta těžší práce, a to shánění sponzorů na druhou ligu mužů. Konečně ale můžeme případné zájemce obcházet i s konkrétními nabídkami,“ ocenil pokrok v jednáních s městem Maťašovský.

Čtěte také: Passvilan chce zachránit břeclavský hokej

MICHAL ŠUPÁLEK
MARTIN DANEŠ