Tisíce lidí jako by zapomněly na divokou bouřlivou páteční noc, která předčasně ukončila večerní program oblíbených Slavností Břeclav. Blankytně modré nebe nad tamním zámkem, v jehož areálu se akce koná, v sobotu odpoledne naladilo návštěvníky na tu správnou letní atmosféru.

Vyšperkovaný program, který v poledne rozbalil Štěpán Přikryl a po něm Mig 21, pokračoval odpoledne vystoupením Pam Rabbit, Vypsané fiXy, Dogy či Walda Gangu.

Areál břeclavského podzámčí rozproudily i druhý den břeclavské Slavnosti.Areál břeclavského podzámčí rozproudily i druhý den břeclavské Slavnosti.Zdroj: Deník/Iva Haghofer

Ani letos si akci nenechali ujít kupříkladu kamarádi Mirek a Radek z Hostěradic u Moravského Krumlova. „Jezdíme sem téměř každý rok. Baví nás všechny naše domácí rockové kapely. Tady to žije!“ pochvalovali si.

Do Břeclavi dorazili už v pátek. „Vzali jsme si extra dovolenou. Samozřejmě, že jsme pořádně zmokli. Ale to nevadí. Měli jsme vytopený stan, ale přesto jsme se v něm vyspali,“ usmívali se spokojeně.

V Rakvicích po jednadvacáté vařily party týmů srnčí guláše. Akci hostil meruňkový sad tamního vinařského domu Dominant.
Osm srnčích gulášů. V Rakvicích topily pod kotlem čarodějnice i pekelná dvojka

Program Slavností pokračuje až do noci. Lidem zahrají Gaia Mesiah, Divokej Bill, John Wolfhooker, Rybičky 48 a Kali. Letošní ročník pak uzavřou slovenští Horýže Slíže.

PODÍVEJTE SE: Silná bouřka v Břeclavi, kemp Slavností vyplavila voda. Lidé spali na stadionu

Zdroj: se svolením Petra Vlasáka