Oprava hlavního tahu silnice první třídy číslo 55 v břeclavské ulici Národních hrdinů postoupila do své závěrečné etapy. Úsek od křižovatky s ulicemi Veslařská a U Stadionu až po hranici náměstí T. G. Masaryka má být hotový do konce tohoto týdne.

Podle strážníků, kteří společně se státními policisty dohlížejí na plynulost provozu ve městě, je dopravní situace oproti minulému týdnu o poznání klidnější. „Nijak výrazněji zasahovat nemusíme. Samozřejmě, že v době zahájení školy, kdy je zvýšený nájezd vozidel, musíme do provozu vstupovat. Především proto, abychom zajistili bezpečnost chodců, hlavně přecházejících dětí,“ podotkl velitel břeclavských strážníků Stanislav Hrdlička.

Některé přechody pro chodce jsou kvůli opravám uzavřené. Mnozí však značení nedbají a přecházejí tam, kde by neměli.

Vranův mlýn v břeclavském podzámčí nahradí nový Resort Zámecký mlýn. Jeho stavba je v plném proudu.
Nad zámkem se roztančil jeřáb. Na místě Vranova mlýna začala stavba resortu

Čas od času zazmatkují i projíždějící řidiči. „Řada z nich neví, jakým způsobem zareagovat na daný pokyn policisty nebo strážníka. A v tom je právě největší potíž. Nevědí, co jim muži v uniformách svými povely chtějí říct. Často se s nimi nikdy ani nesetkali,“ poznamenal Hrdlička.

I z tohoto důvodu strážníci na svém profilu na sociální síti Facebook umístili jednoduché ilustrační video, které srozumitelně jednotlivé pokyny osvětluje. „Překvapilo nás, jak velkou mělo sledovanost, a kolik lidí ho sdílelo. Domnívám se, že děti, které k nám docházejí na dopravní hřiště, by řidičům dokázaly poradit,“ zmínil velitel strážníků.

Dopravní omezení na průjezdu centrem města tak stále trvá. Především pro řidiče, kteří se potřebují dostat do přilehlých ulic. „Tedy do areálu cukrovaru či na opačné straně na sídliště U Splavu, ke koupališti a podobně,“ sdělila mluvčí břeclavské radnice Ivana Solaříková.

Na smuteční síni zmizelo lešení.
Mikulovská smuteční síň prošla první fází oprav. Má novou střechu a kanalizaci

Křižovatka ulic Národních Hrdinů, Veslařská a U Stadionu bude uzavřena. „ Areál cukrovaru bude přístupný z ulice mezi bývalou Renou a parkovištěm u firmy Racio. Tudy bude možné projet až na parkoviště u bývalé tržnice,“ upřesnila mluvčí města.

Ulice U Splavu, Haškova a další budou pro obyvatele a dopravní obsluhu přístupné přes ulici U Cukrovaru, výjezd je možný přes ulici Kupkova. Objízdná trasa pro ostatní dopravu zůstává vedena stejně jako doposud.