Hlavním partnerem je Goethe Institut Praha a německé ministerstvo zahraničí.

Akce začala v pondělí soutěží hned pro několik škol. Tématem byla demokracie a před početné publikum a porotu předstoupili studenti z Břeclavi, Brna, Třebíče, Havířova nebo Klobouk u Brna.

„Naše škola je zapojená do projektu už čtvrtým rokem. Takto na veřejnosti se ale představujeme jako partnerská škola poprvé. Cílem akce je hlavně propagovat němčinu, která je v Evropě stále důležitým jazykem,“ uvedla jedna z pořadatelek Zdeňka Miklínová z Gymnázia Břeclav.

V pondělí odpoledne ještě na zájemce čekalo v břeclavské knihovně zahájení výstavy soutěžních plakátů s tématem Proč se učím německy. Vystoupila divadelní skupina Pasch a také soubor Polyfonia s úryvky muzikálu Pocahontas v němčině.

Úterní den bude patřit promítání filmů v němčině v kině Koruna. Ovšem s českými titulky. Dopolední filmy jsou pro školy, večerní Good bye, Lenin za snížené vstupné i pro veřejnost.

Ve středu akci zakončí ve čtrnáct hodin v knihovně pořadatelé vyhlášením vítězů plakátové soutěže a představí i kurzy pro mládež týkající se německého jazyka.

ELIŠKA WINDOVÁ