Břeclavští rodiče budou mít zase větší šanci dostat své dítko do školky. Tamní radní totiž našli ve vypjatém rozpočtu devět set tisíc korun na vybudování nové třídy. Na internetových stránkách už radnice hledá i dodavatele na tento projekt.

„Podařilo se nám najít potřebné peníze. Čtvrtá třída by měla vzniknout v mateřské škole Na Valtické,“ potvrdil dobrou zprávu místostarosta Břeclavi zodpovědný za školství, kulturu a sport Miloš Petrů.

Podle něj je potřeba nové třídy dána stále se zvyšujícím počtem dětí v předškolním věku, které nemají rodiče ve městě kam během pracovní doby umístit. „Nová třída by tento přetlak měla určitým způsobem řešit. Oslovili jsme už pět stavebních firem, ale navíc jsme informaci o zakázce zveřejnili na internetových stránkách břeclavské radnice. A to po dobu deseti dnů, aby se mohli případně přihlásit i jiní zájemci,“ nastínil s tím, že k úpravě prostor tamní mateřské školy by mělo dojít ještě v letošním roce, nejspíše o letních prázdninách.

„Pokud dodavatelé všechno zvládnou, mohla by čtvrtá třída školky fungovat už od nového školního roku,“ nastínil jednu z možností Petrů. Kapacita břeclavské školy Na Valtické by se tak zvýšila o pětadvacet dětí.

„Stále máme silné ročníky maminek, dětí je dost. Ale už v loňském roce a také v tom letošním nedochází k velkému nárůstu dětí předškolního věku. Takže čekáme, že během dvou tří let naopak začne docházet k poklesu,“ uvedla pověřená vedoucí odboru školství, kultury, mládeže a sportu Zdeňka Baková.

Podle jejích informací by tímto zvýšením měli všichni zaměstnaní rodiče mít své děti kam dát, když budou v práci. „V loňském roce byla poptávka ze strany břeclavských rodičů kolem tří set míst. My jich nabízíme asi o sto méně. Co ale máme zkušenost, tak rodiče to zkouší na více místech, takže poptávka může být mírně zkreslená,“ upozornila. Přednost ve školách mají ve městě vždy předškoláci a děti rodičů, kteří pracují.