„Snažíme se udržet tradici tak, aby byl tento čas příjemný pro lidi a aby se v tom předvánočním shonu zastavili. Oproti loňskému roku však budou akce v centru trochu skromnější, protože hledáme úspory úplně všude,“ prozradil Pavel Kašuba z oddělení kultury břeclavské radnice.

Jak dodal, letos třeba nebude městský úřad zdarma nabízet svařené víno.

Celotýdenní bohatý program startuje už v pátek odpoledne v Poštorné Na Rovnici, kde tamní slovácký krúžek připravil pro své příznivce Vánoční jarmark svaté Lucie. Začátek je ve dvě hodiny a lidé se mohou těšit na stánky, ale i podvečerní zpívání koled a vystoupení dětí. Jarmark pokračuje i v sobotu.

Zajímavé akce připravili také Charvatčané. V sobotu v šest hodin v podvečer zazpívají a zahrají na Vánočním koncertu v sokolovně v Charvátské Nové Vsi cimbálové muziky Notečka a Rosénka, sami Charvatčané a Charvatčánek.

Jít se podívat k živému betlému mohou zájemci v sobotu ve Staré Břeclavi. Členové tamního slováckého krúžku vycházejí v pět hodin odpoledne od parku. Za domem kultury pak večer pokračuje zábava.

V centru Břeclavi, konkrétně na pěší zóně u gymnázia, začíná předvánoční čas v neděli ve dvě hodiny odpoledne. Návštěvníci se mohou těšit na stánky, ale také kulturu. Představí se například Břeclavánek, zatančí skupina Actiwity D.C.

Odpolední nedělní program pak opět nabízí Poštorané, kteří vystoupí v tamním kulturním domě. A to od čtyř hodin.

Jarmark s dalšími vystoupeními se v centru koná až do středy. V pondělí se mohou lidé těšit například na folkaře Jaroslava Hutku, v úterý se představí děti z tamních školek, středa bude patřit tanečním vystoupením a především pak tichému ohňostroji, který začne v parku v šest hodin v podvečer. „Ten je asi nejnavštěvovanější akcí. Takže na tom jsem ani letos nešetřili,“ lákal na zajímavost Kašuba.

Pondělní večer zpříjemní milovníkům dechovky Mistříňaka. V sokolovně v Charvátské Nové Vsi vystoupí od sedmi hodin v podvečer.

Poslední koncert před Vánocemi ještě plánují Starobřeclavští. A to na čtvrtek do tamního kulturního domu. Zazpívá Břeclavánek a Slováký krúžek Stará Břeclav.

#nahled|https://g.denik.cz/68/ac/program_vanoce_breclav_info_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/68/ac/program_vanoce_breclav_info.jpg|Předvánoční čas v Břeclavi - program.#