Na vlastní kůži poznala velmi netypický způsob řešení problému s parkováním Lenka Konečná, která bydlí na sídlišti Dukelských hrdinů. „Prvního září jsem si šla koupit abonentní kartu pro parkování před domem. Bylo mi řečeno, že všech šedesát míst už je vyprodaných a nikde si tam nezaparkuji,“ popisovala svůj případ Konečná.

Ve firmě Activ, která provozuje v Břeclavi parkovací systém, ale zároveň zjistila, že zavedená pravidla obyvatelům sídliště škodí.
„Člověk, který si kartu kupuje, má mít v tom místě trvalé bydliště. Lidé toho ale využívají a na své jedno trvalé bydliště napíšou třeba na maminku, tatínka a dědečka. To jsou tři cizí auta, která vykážou na základě jakéhosi papírového prohlášení od toho dotyčného,“ stěžuje si žena, která na základě toho ztropila ve firmě Activ pořádnou scénu. „Paní mi řekla: To jste došla pozdě, my bychom vám to místo zamluvili. Nestačila jsem se takovému systému zamlouvání divit,“ doplnila Konečná.

Její jméno nakonec skončilo v pořadníku, a před ním jich prý figurovalo dalších asi dvacet. „Za dva dny mi poslali vyrozumění, že to místo pro mě je. Naráz je teda to parkoviště nafukovací a předtím nebylo. Takové jednání vůbec nechápu,“ dodala nespokojená Břeclavanka.

Místostarostka Břeclavi Dagmar Adámková už podle svých slov podobný případ také zaznamenala. Věc se podle jejích slov vyřešila větším dohledem nad žádostmi o vydání parkovací karty. „Je to také o jakési ohleduplnosti. Pokud nemáme stoprocentní kapacitu parkovacích míst, nikdy ten parkovací systém nebude ideální,“ míní místostarostka. Závěr je pak podle ní prozaický. Funguje totiž systémem: Jedné skupině vyhovíte, druhé nikoliv.
Hodně lidí, kteří jsou nuceni se těmto novinkám přizpůsobovat, jsou podle místostarostky spíše nespokojeni a vnímají hlavně negativa. Město podle ní bude i nadále hledat cesty, jak případně způsob parkování ve městě změnit k maximální spokojenosti lidí. S tím souvisí i pravidelný monitoring městkých policistů v částech města, kde je možné systém jakkoliv zneužít…

 

 

Více v Břeclavském deníku v úterý 2. října