Novou vizitku by si mohl pomalu nechat natisknout Pavel Rouček. U jeho jména by stálo: radní a člen klubu zastupitelů ČSSD. Takové spojení se rýsuje v Břeclavi poté, co se postu v radě okresního města zřekla Dagmar Adámková z Perspektivy pro Břeclav. Sdružení zároveň vypovědělo koaliční smlouvu. Rouček, jenž byl v minulých komunálních volbách jako nezařazený lídrem právě Perspektivy, se rozhodl pro věrnost stávajícímu vedení města.

Jeho spojení se sdružením, v jehož „barvách" se do zastupitelstva dostal, je u konce. Ve funkci radního jej ještě musí potvrdit členové zastupitelstva. Ti se sejdou v dubnu. Rouček se v Břeclavi stal prvním „přeběhlíkem" v současném volebním období.

„Uskutečnila se koaliční schůzka, na které padl návrh, abych se stal členem rady. Přijal jsem to. K oficiálnímu potvrzení by mělo dojít při zasedání zastupitelstva," říkal včera Rouček, jenž je jednatelem městské společnosti Teplo.

„Je to věcí koalice"

U jeho jména ale nejde o jedinou změnu. Tou další je vstup do klubu zastupitelů sociální demokracie. „Pan Rouček o to projevil zájem. Na koaličním jednání poté padl návrh, aby místo v radě bylo vyřešeno na půdorysu sociální demokracie. Vzhledem k úkolům, které před námi stojí v souvislosti s vytápěním centra města, je to vhodné," komentoval změny starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý (ČSSD).

Stejně jako na post radního, čeká Rouček také na oficiální potvrzení vstupu do klubu ČSSD. Ani jednomu však zřejmě nestojí nic v cestě. „Nevidím důvod, proč by to tak nemělo dopadnout," přikývl starosta. Zda se současný jednatel Tepla stane také členem strany, je otázkou. Blíže to komentovat nechtěl. „Uvidíme, co bude," sdělil jednatel.

Bývalá radní a současná opoziční zastupitelka Dagmar Adámková odmítá, že by ji vývoj situace ve vedení města překvapil. „Neděláme žádné stranické tlaky, nejsme ani vázaní žádnými povinnostmi, je to všechno na osobním rozhodnutí pana Roučka. Jestli pro něj budu v dubnu hlasovat, ještě nevím. Nerada bych to říkala dopředu. Myslím si, že je věcí koalice, aby si zajistila potřebný počet hlasů," reagovala Adámková.

Přímé odpovědi na dotaz, zda si s bývalým lídrem dokáže představit další předvolební spolupráci, se vyhnula. „Vždycky je to o tom, že musí chtít oba. Pan Rouček dává spíše najevo, že by chtěl spolupracovat s jiným uskupením. V Perspektivě to vnímáme, respektujeme a určitě ho nebudeme přemlouvat," dodala žena.

Sám jednatel Tepla považuje dohodu se sdružením za ukončenou. Ztráta důvěry a zhoršené vztahy vyvrcholily při veřejném odstoupení Perspektivy od koaliční smlouvy. Rouček se to dozvěděl mezi posledními.