Yoyování se začala věnovat před necelými dvěma lety. „Poprvé jsem yoyo viděla v hračkářství a tehdy mi jej babička koupila. Pak dlouho leželo ve skříni. Později jsem na něj zase narazila a rozhodla jsem se, že začnu. Objednala jsem si lepší a modernější yoyo, a tak to začalo," vypráví Kamenská.

První triky se naučila podle návodů, které jsou dostupné na specializovaných internetových stránkách. Začátečníci se tam kromě jiného dozví i to, jak správně se jednotlivé části této oblíbené hračky současné mládeže jmenují. „Yoyo se skládá z dvou disků, které jsou spojené osičkou. Potom je tam ložisko. Důležité jsou samozřejmě také provázky. Pak jsou i rozdíly v materiálu. Pro začátečníky jsou plastová yoya, další jsou už kovová," popisuje jen ve zkratce talentovaná dívka.

Kromě učení z internetu si už také vymýšlí vlastní triky. Podle jejích slov se dá něco naučit za dvě minuty. Nad jinými kousky stráví ale klidně i dvě hodiny. „Každý trik udělá člověku radost. Ty nejjednodušší se dokáže naučit za chvíli. Některé triky trvají dvě, tři hodiny. Než člověk pochopí, jak to správně udělat," říká Břeclavanka.

Sama trénuje denně několik hodin. „Trénuji asi tři hodiny. Když je čas, tak někdy i více. Chvíli se učím, pak trénuji, pak poslouchám hudbu a nato zase trénuji," odhaluje svůj denní režim mladá vedoucí kroužku.

Do cesty na mistrovství Evropy jí zbývá už jen měsíc. „Může se tam přihlásit kdokoliv, ale musí projít kvalifikací. Bude tam několik stovek soutěžících. Možná mám šanci na medaili, hlavně v ženské divizi. Chci yoyování rozšířit co nejvíce. Ať nesedíme jen u počítače," dodává dívka.