„V prosinci 2008 vedení města navrhlo zastupitelstvu odsouhlasit, že na takzvané Zámecké louce lze vybudovat hobby market. Podle našeho názoru taková stavba do této lokality nepatří. Bohužel se mezi zastupiteli nepodařilo najít dostatek hlasů proti a návrh byl odsouhlasen. Možná proto, že k jeho předložení došlo na poslední chvíli a veřejně se o něm nijak nediskutovalo,“ vysvětlují lidem v rozeslané zprávě zastupitelé.

K výzvě se hlásí šest zastupitelů, mezi nimi i nedávno odvolaná místostarostka města Dagmar Adámková (Nezávislí). Dále přidali svůj podpis Luboš Krátký (ODS), Jaroslav Parolek (ČSSD), Miloš Petrů (KDU-ČSL), Oldřich Ryšavý (ČSSD) a Richard Zemánek (KDU-ČSL). „Pevně věříme, že změnu rozhodnutí může ovlivnit veřejné mínění. Získáme-li dostatečnou občanskou podporu, předložíme návrh na revokaci usnesení,“ píše se v dopise.

Radniční koalice dala hobby marketu zelenou na konci loňského roku. Většinou schválila záměr odkupu pozemků v areálu břeclavského Autokempinku výměnou za zrušení stavební uzávěry na část pozemků. Tím se otevřela možnost vybudování hobby marketu, protože část pozemků prodalo družstvo Autokempink developerské firmě Qinn Invest z Chomutova. Ta městu nabídla, že když kývne na stavbu obchodu, výměnou mu nabídne za velmi zajímavou cenu pozemky, které Břeclavští hodlají využít na vybudování lesoparku.