Po krátkém přerušení tak byla znovu na průmyslovce obnovená tradice školních sportovních dnů jako jedna z možných pohybových alternativ na žádoucí využití volného času před blížícími se prázdninovými dny, kdy už se ve školách tolik neučí. Městský sportovní stadion v Břeclavi hostil celé dopoledne žákovská družstva, která spolu zápolila v různých disciplínách.

„Bylo nádherné počasí, v tomto ohledu nám sportovní den vyšel. Z nabízených sportovních aktivit byl tradičně největší zájem o malou kopanou, plážový volejbal a street basketbal. Fotbal si zahrálo dvanáct kolektivů, volejbal si vyzkoušelo osm složených družstev a streetbal tři. Všechna sportovní odvětví měla výbornou diváckou kulisu a přispívala k patřičnému bojovému nasazení,“ potvrdil s trochou nadsázky jeden z pořádajících učitelů František Svačina.

V malé kopané uspěli nejlépe druháci z oboru logistiky před prváky studujícími provoz a údržbu vozidel. V plážovém volejbalu uspěli třeťáci, zabývající se konstruováním s podporou počítače, před prváky informatiky. Nejpřesnější mušku ve street basketbalu měli znovu elektrotechnici ze třetích ročníků. Ti předčili druháky z oboru informačních technologií.

„Je potřeba připomenout, že o sportování projevují největší zájem dlouhodobě především hoši. Přinutit děvčata k pravidelnému sportování je poněkud obtížné. Proto je potřeba pochválit některé statečné dívky z naší školy, které svými výkony v plážové odbíjené strhly sportovním nadšením a bojovností i chlapce,“ dodal Svačina.

Obnovená tradice školních sportovních dnů se na základě ohlasů zúčastněných učitelů i žáků setkala s velkou spokojeností. Všichni zúčastnění se těší na další ročník a především poražená družstva touží po odvetě.