Radnice se rozhodla dlouho nepoužívanou budovu prodat, záměr už schválili zastupitelé.

Budova v Charvátské Nové Vsi je objekt s dvaceti byty čtvrté kategorie. Byty mají jednu místnost bez kuchyňského koutu, sociální zařízení je společné a je zničené. Budova je napojená na pitnou i užitkovou vodu a na rozvod elektro. Není zde připojený plyn ani kanalizace.

„Pokud bychom zde chtěli vytvořit například startovací byty, bylo by to velmi nákladné. Myslím si, že místa na startovací byty najdeme v Břeclavi i jinde. Oblast se vyloženě nabízí na využití pro cestovní ruch, třeba pro ubytovnu. Už tady bylo i několik zájemců,“ vysvětlil Krátký důvod, proč chce město budovu prodat.

„Sezonní ubytovna by tak mohla částečně nahradit zrušený kemp v centru u zámku a investor by mohl areál zkulturnit a oživit,“ dodal Krátký.

Poslední nájemníci se z holobytů v Charvátské Nové Vsi vystěhovali na začátku loňského roku. Město pro opuštěný dům od té doby zatím nenašlo využití.

Bývalé vedení města chtělo mít z bytů čtvrté kategorie malometrážní startovací byty pro mladé rodiny.

Součástí záměru bývalé radniční garnitury byla i představa, že si město dva byty pro sociálně slabé udrží pro případ nutnosti.

ELIŠKA WINDOVÁ
JIŘÍ ŠEVČÍK