Svým hlasem vyjádřili podporu všichni přítomní zastupitelé. Leopold Levák (KSČM) ovšem vznesl poznámku, zda má vedení radnice přehled o tom, jak účelně jsou využívané každoroční dotace pro charitu. „Doporučuji kontrolování čerpání dotací i řádného označování města Břeclav například na akcích charity," nechal se slyšet Levák.

KOLIK DOSTANOU PENĚZ
Dotace na sociální služby z rozpočtu Břeclavi pro letošní rok:
- Domov svaté Agáty, 136 tisíc
- Kontaktní centrum s terénním programem Břeclav, 420 tisíc
- Azylový dům Břeclav, 133 tisíc
- Nízkoprahové denní centrum, 230 tisíc
- Provoz Charitní pečovatelské služby Břeclav, 980 tisíc
- Provoz výdejny stravy v domě s pečovatelskou službou, 94 tisíc
- Remedia plus na projekty, 2,8 milionu

Předseda kontrolního výboru Richard Zemánek (KDU-ČSL) reagoval, že členové výboru se tímto budou zabývat v příštím týdnu. „Nyní se můžeme při kontrole vracet k čerpáním dotací v minulosti. Na tyto dotace, schválené pro letošek, se můžeme podívat až v roce následujícím," konstatoval Zemánek.

Břeclavský starosta Pavel Dominik (Pro Region) souhlasil, že mimo povinné každoroční vyúčtování ze strany charity je vhodné „čas od času" udělat také kontrolu čerpání dotací a využití peněz z rozpočtu města.

Ředitel Oblastní charity Břeclav Josef Gajdoš s tím problém nemá. „Akceptujeme to, jedná se přece o peníze poskytnuté městem," řekl ve středu.

Kromě darů je město Břeclav jedním ze tří velkých zdrojů peněz pro charitu. „Co se týká účelnosti, zda je to moc nebo málo peněz, držíme se státních tabulek. To je nezbytné, abychom mohli čerpat dotace od státu, kraje a města. Účelnost využívání dotace, tedy efekt služby, nám zase hlídá soukromá společnost. Výsledkem je celá řada ukazatelů," vysvětlil Gajdoš.

Nejvyšší částku letos od města dostane na provoz charitní pečovatelská služba, jejíž zaměstnanci pomáhají penzistům, zdravotně postiženým a rodinám s dětmi tak, aby mohli zůstat co nejdéle ve svém domácím prostředí.