Začít tam, kde přestali, a přidat něco navíc. Takový plán má Luděk Kabelka, který provozuje od roku 2004 břeclavské kino Koruna. I letos zaplní program řadou koncertů, filmů a divadel.

Jedním z hlavních taháků budou zvučná jména z hudebního světa, jako je Václav Neckář nebo Vladimír Kerndl, který pořádá turné ke svým sedmdesátým narozeninám.

Návštěvníci Koruny se mohou rovněž těšit na celosvětově úspěšnou divadelní hru Caveman. „Od začátku, co provozujeme kino, jsme si dali za úkol vozit do Břeclavi kvalitní hudbu a umění. A to v takové formě, aby se mohly bavit všechny věkové kategorie. Chceme sem dostat nové 
a kvalitní věci. Díky získaným dobrým kontaktům se nám to daří. A především také díky podpoře a spolupráci 
s městem, bez něhož by to nešlo," nechal se slyšet Kabelka.

nejbližší taháky
- 27. února, 20 hodin – Mário Bihári a band, koncert v kavárně
- 8. března, 10 hodin – Michal 
z kouzelné školky, pro děti
- 10. března, 19 hodin – Václav Neckář a Bacily, koncert
- 22. dubna – Caveman, one man show
- 12. května, 19.30 hodin – Vladimír „Laďa" Kerndl, koncert

Kino je navíc od roku 2012 digitali­zované. „ Stali jsme se premiérovým kinem. Docela dost lidí vyměnilo multikino za Korunu," všiml si spokojený provozovatel.

Na premiéry filmů chodí do Břeclavi i Pavlína Střebská. „Brno máme daleko, takže jsem ráda, že si mohu do Koruny zajít na novinky," chválila Břeclavanka.

Diváci mohou nadále počítat jak se zahraničními, tak českými filmy. „Stejné zůstane i úterý, kdy promítáme umělečtější filmy, které získaly ocenění na různých festivalech. A také živé přenosy 
z baletu se svou jedinečnou atmosférou," uvedl Kabelka.

Jednou měsíčně bude pokračovat promítání pro starší ročníky. „Chceme, aby kino navštěvovaly různé generace. Aby si u nás lidé mohli odpočinout, pobavit se. Zachováme i nedělní promítání pro děti. Od února hodláme vyzkoušet dopolední promítání," odhalil další novinku.

„Na to se opravdu těším. Pošlu manžela s dětmi dopoledne do kina a zatím v klidu navařím," zhodnotila nápad Iva Richterová z Břeclavi.

Na své si přijdou také milovníci cestování a cestopisů. Cestovatelské filmy dostanou prostor dvakrát za rok. „Rádi bychom je promítali i školám jako součást výuky," upřesnil provozovatel kina.

V Koruně ale myslí i na koncerty a divadla. „Chystáme několik větších hudebních vystoupení, ale i ty komornější. Rádi bychom zavedli koncerty začínajících skupin 
a jazzové večery. V plánu jsou rovněž dechovky a divadla. Kdysi jsme si dali do vínku budovat mutižánrové centrum 
a v tom ve spolupráci s městem chceme nejen pokračovat, ale nabídku neustále rozšiřovat," slíbil Kabelka.