„V pivovarském řemesle se pohybuji od roku 1960, kdy jsem jako učeň začínal v trutnovském pivovaře. Dlouhá léta jsem pak dělal sládka v Hradci Králové. Když tamní pivovar zavíral, přesunul jsem se do Pardubic. Nedávno jsem také rozjížděl vaření českého piva v Číně. Po návratu mi Zámecký pivovar v Břeclavi nabídl, abych zúročil zkušenosti tu, což jsem velmi rád přivítal," představil se sládek Václav Dítě.

Jak dodal, rozjíždět pivovar v závěru kariéry je sen každého sládka. Jelikož ale šlo vedení pivovaru cestou kombinace zkušeností a nebojácného mládí, přizvalo si i dalšího sládka.

„Před dvanácti lety jsem stál u zrodu obnoveného pivovaru v Dalešicích. Po pěti letech jsem zamířil do minipivovaru Harrach ve Velkém Meziříčí. Do Břeclavi jsem přešel z brněnského Pegasu. Poctivé pivo z kvalitních surovin budu dělat i v Břeclavi. Naše první ochutnávky jsou zatím moc dobré," nabídl svou vizitku druhý sládek Karel Vavrečka.

V ležáckých tancích v útrobách opravené části pivovaru v úterý leželo 410 hektolitrů výčepní desítky a 480 hektolitrů dvanáctistupňového ležáku. „Právě se vozí jednadvacátá várka desítky," prozradil v úterý dopoledne aktuální stav Vavrečka.

„Na začátku května spustíme zkušební provoz stáčecích linek pro sudy a skleněné i plastové lahve. V půli května pak prozradíme názvy konkrétních druhů piv. Kromě nich se ale mohou lidé těšit i na speciály, které plánujeme dělat už letos. A to ke Svatováclavským slavnostem a Vánocům," doplnil ředitel pivovaru Aleš Hofman.

Speciálům různých barev se nebrání ani sládkové. „Musí však jít o poctivě vařená piva. Žádná zelená, dochucovaná a barvená piva dělat nebudeme. Tmavým, silnějším, pšeničným nebo vídeňským pivům se určitě nebráníme. Prozradit můžu i to, že desítka a dvanáctka budou i v nefiltrované podobě," lákal Vavrečka.

K ochutnání bude břeclavské pivo po třináctém květnu. Otevře se i letní posezení před neobarokní budovou, kterou už zdobí opravený štít. Kapacitu bude mít pro čtyřicet až šedesát lidí. Počet zaměstnanců má tak do léta poskočit ze současných dvanácti na patnáct.

„Kromě záchrany a oživení zchátralého areálu jsem rád za břeclavské pivo i proto, že budeme mít konečně typicky břeclavskou pozornost pro oficiální návštěvy a partnery města," dodal s úsměvem místostarosta Břeclavi Luboš Krátký.