Svítící fešáci rozhodně nezapřou svoje sportovní nadání. Jeden je totiž hokejistou, druhý snowboardistou a třetí lyžařem. „Kromě tradičních prvků, které už návštěvníci Břeclavských Vánoc znají, se snažíme každoročně také část výzdoby obměnit. Letos se tak budou moci vyfotit s trojicí sportujících sněhuláků v nadživotní velikosti. Novinkou bude také zcela nový fotokoutek a zvonička, ve které mohou Ježíška upozornit zazvoněním na svá přání děti i dospělí,“ představil pro Deník ředitel Muzea a galerie Břeclav Petr Dlouhý.

Hned tři nové originální prvky zpestří letos tradiční Břeclavské Vánoce. Jsou jimi styloví sněhuláci v nadživotní velikosti. | Video: Edita Rišicová

Celý park se svátečně rozzáří o první adventní neděli, tedy třetího prosince. „Součástí rozsvícení bude i bohatý doprovodný program. Již dva dny poté, pátého prosince, se znovu sejdeme před břeclavským gymnáziem na Mikulášské metelici. Vánoční trhy s doprovodným programem poté odstartují v sobotu šestnáctého prosince. Starostův svařák si lidé budou moci vychutnat až do podvečerních hodin třiadvacátého prosince, kdy symbolicky ukončí trhy tichý ohňostroj,“ nalákala vedoucí úseku kultury Edita Rišicová.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in