„Je to naše další filantropická tradice. Vzhledem k úrovni, kterou nadace už dnes dosahuje a tím co jsme dokázali, si můžeme dovolit pozvat i méně známé lidi. Jako právě ve čtvrtek večer. Pozvání přijal filantrop Martin Hausenblas, který dává každý rok asi půl milionu korun na charitu. Věnuje se i různým rozvojovým projektům po celém světě," řekla ředitelka nadace Zlata Maděřičová.

Na charitativních večeřích se setkávají představitelé měst a regionů a ti svou účastí vyjadřují podporu dobročinnosti i konkrétní neziskové organizaci, v jejíž prospěch výtěžek z benefiční večeře jde. Ve čtvrtek se vybralo dvanáct tisíc korun.

„Hausenblas je nadšený filantrop a má zájem nám pomáhat a na jižní Moravu se vracet. Místostarosta Luboš Krátký ho pozval i do Břeclavi," dodala Maděřičová.

„Nebylo to za nějakým konkrétním účelem, ale myšlenky, které propaguje, jsou zajímavé. Bavili jsme se o zapojení obyvatel a malých podnikatelů do společenského života v Břeclavi. Myslím si, že může oslovit hodně lidí," uvedl poté Krátký.

Neméně důležitý význam těchto večeří je podle Maděřičové i rozměr lidský a společenský, tedy příležitost potkat se se zajímavými lidmi a osobnostmi, navázat kontakty osobní, obchodní a společenské.