Lednicko–valtický areál bude zastupovat město Břeclav. „Pro letošní Regiontour jsme připravili nový snímek o Lednicko–valtickém areálu v pěti mutacích. Stánek a všechno ostatní jsme pořizovali nové loni, takže letos to bude obdobné. Myslím, že není třeba to měnit,“ řekl starosta Břeclavi Dymo Piškula. Se stánkem pak zástupci Lednicko–valtického areálu pojedou ještě na veletrhy do Prahy a Bratislavy.

Velkopavlovický stánek číslo devět bude mít stejně jako v minulých letech podobu útulného vinného sklípku s poutavým a výstižným sloganem: Velké Pavlovice – Srdce moravského vinařství. Lidé ho najdou v pavilonu V.

Zástupci Dobrovolného svazku obcí Mikulovsko zase na veletrh pojedou propagovat mikulovský folklór a sezónní akce. „V sobotu budou mikulovské folklórní soubory předvádět svá představení na pódiu. Budeme mít také tiskovou konferenci o aktuálních tématech a uskutečněných projektech. Naším letošním generálním partnerem je město Mikulov, svůj prostor ale dostane také rekreační oblast Pasohlávky a externí partner Pohořelicko,“ vyjmenovala tajemnice svazku obcí Marcela Effenbergerová.

Mikroregion Hustopečsko na Regiontouru předvede svůj zbrusu nový stánek zaměřený na vinařství celé oblasti. Zájemci tam budou mít možnost seznámit se s novými propagačními materiály, ochutnat víno a místní speciality.

Region Podluží vsadil také na osvědčenou zábavu. Víno. Na Regiontouru ho bude prezentovat asistentka manažera regionu Martina Polachová.
„Snažíme se propagovat především naše vinařské kapacity. Nabízíme ve stánku jejich, víno, pokaždé od někoho jiného. Už se nám mnohokrát stalo, že na základě Regiontouru se pak vinaři ozvali zájemci o koupi jeho vína. To je pak taková satisfakce a ujištění, že prezentace na veletrhu cestovního ruchu přece jenom k něčenu slouží,“ myslí si Martina Polachová.

Na brněnském výstavišti bude Podluží sdílet stánek s regionem Slovácko. „Už to máme odzkoušené, takže jsme se připojili i letos,“ řekla Polachová.
Jak řekla, příchozí si mohou sesbírat informace o regionu na letáčcích, připravený bude také kalendář kulturních akcí. Více se však podle ní dozvědí na internetu.